ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ СТАТИСТИКИ
У КІРОВОГРАДСЬКІЙ ОБЛАСТІ
   
Оголошення
Оновлено: 15.03.2021 9:52
Економічна освіта, що випереджає час!
Національна академія статистики, обліку та аудиту – державний вищий навчальний заклад ІV рівня акредитації, запрошує вас на навчання для здобуття вищої освіти. Навчання в академії – це якісна економічна освіта за європейськими стандартами: отримання ступеневої професійної освіти за освітньо-кваліфікаційними рівнями бакалавр та магістр. Якщо ви бажаєте отримати якісну економічну освіту за європейськими стандартами і в подальшому високооплачувану роботу та перспективу професійного кар’єрного зросту, приєднуйтесь до лав студентів Академії! Більше інформації.

До уваги користувачів ЄДРПОУ
Інформуємо, що 09 березня 2021 року набув чинності наказ Державної служби статистики від 02 листопада 2020 року № 312 "Про затвердження Змін до Положення про порядок і умови користування даними Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України", зареєстрований у Міністерстві юстиції 22 лютого 2021 року за № 224/35846.

Статистика на долоні від Держстату.
   Друзі, запрошуємо вас розпочати роботу з новим мобільним додатком "Статистика в смартфоні"!
   Додаток розроблений Держстатом (для ОС Android 4.1 і новіших версій) і безкоштовно доступний для завантаження на Google Play (https://play.google.com/store/apps/details...)
   Завантаживши додаток, ви отримаєте:
   - доступ до актуальної офіційної державної статистичної інформації;
   - групування наборів даних за темами (галузями статистики);
   - візуалізацію у вигляді графіків і гістограм за обраними параметрами (показники, класифікації, територія та період);
   - збереження обраної статистичної інформації до розділу «Мої набори» для швидкого доступу у майбутньому;
   - поширення скріншотів із візуалізованою офіційною державною статистичною інформацією через месенджери та соціальні мережі.
   Додаток двомовний (українська та англійська), має зручний інтерфейс і надає можливість оперативно отримувати офіційну державну статистичну інформацію з наборів даних Держстату, розміщених на Єдиному державному вебпорталі відкритих даних data.gov.ua (наразі доступна інформація з 2015 року).
   Офіційна державна статистична інформація згрупована за темами (галузями статистики) – ВВП, населення, ринок праці, ціни, промисловість, сільське господарство, будівництво, транспорт, торгівля та інші, які відображаються в головному меню.
Увага!
   Повідомляємо, що відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Кіровоградській області Управління державної реєстрації Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Дніпро) поновлено надання Головному управлінню статистики у Кіровоградській області других примірників актових записів цивільного стану разом із лікарськими свідоцтвами (фельдшерськими довідками) про смерть, лікарськими свідоцтвами про перинатальну смерть, копіями рішень суду про встановлення факту смерті (далі - адміністративні дані).
   За результатами опрацювання адміністративних даних сформовано інформацію щодо чисельності та природного руху населення по містах обласного значення та районах, а також кількості померлих за причинами смерті за січень-квітень 2020 року.
   Зазначену статистичну інформацію оприлюднено в розділі "Статистична інформація"/"Населення та міграція.
   Статистична інформація щодо чисельності населення, природного руху та кількості померлих за причинами смерті, починаючи з даних за січень-травень 2020 року, буде оприлюднюватися згідно з термінами, визначеними проєктом плану державних статистичних спостережень на 2020 рік.
Інформація для випускників шкіл!
   Національною академією статистики, обліку та аудиту (далі – НАСОА), що належить до сфери управління Держстату, оголошено прийом на навчання на 2020/21 навчальний рік.
   НАСОА здійснює підготовку фахівців на бакалаврському, магістерському, освітньо-науковому та науковому рівнях вищої освіти. Підготовка фахівців ступенів бакалавр та магістр здійснюється за освітніми програмами "Прикладна статистика та бізнес-аналітика", "Офіційна статистика", "Цифрова економіка", "Фінанси, банківська справа та страхування", "Облік, аудит та оподаткування", "Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності", "Публічне управління та адміністрування" денної та заочної форм навчання.
  У НАСОА запроваджено програму паралельного навчання з провідними польськими закладами вищої освіти, після закінчення якої випускники отримають два дипломи – НАСОА та одного з польських університетів.
  У структурі академії також функціонує Коледж бізнесу та аналітики НАСОА, який готує фахівців ступеня фаховий молодший бакалавр на базі 9 та 11 класів за відповідними освітніми програмами.
  НАСОА здійснює підготовку фахівців як на контрактній основі (за рахунок коштів фізичних та юридичних осіб), так і за державним замовленням (з 2018 року проводиться набір на навчання за рахунок бюджетних коштів). Вартість навчання на контрактній основі є досить помірною.
  Академія має гуртожиток для забезпечення проживання студентів.
  Випускники НАСОА працюють у системі органів державної статистики, центральних органах виконавчої влади, зокрема у Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, Міністерстві фінансів, Державній фіскальній службі, у банківській сфері – у Національному банку України, Приватбанку, Укргазбанку, Ощадбанку, інших банках, аудиторських компаніях тощо.

  Більш детальну інформацію про спеціальності, форми та вартість навчання, терміни подачі документів розміщено на сайті НАСОА.

  Контактні телефони в НАСОА:
  Момотюк Людмила Євгеніївна (проректор з науково-педагогічної та виховної роботи) – (063) 017-79-11, (044) 489-31-05;
  Черушева Галина Борисівна (зав. відділу профорієнтаційної роботи) – (099) 639-66-43, (044) 484-47-73;
  Музиченко Марія Володимирівна (зав. приймальної комісії) – (096) 742-97-73, (044) 484-47-78.
Увага!
Починаючи зі звіту за травень 2020 року, дані за ф.№1-опт (місячна) будуть збиратися за новим вибірковим колом підприємств, сформованим відповідно до Методики формування вибіркової сукупності для проведення обстеження підприємств оптової торгівлі. З метою уточнення інформації щодо участі вашого підприємства у зазначеному обстежені просимо звертатися до сервісу для респондентів.
   У зв'язку із запровадженням карантину, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 "Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" (зі змінами), змінено термін подання звіту за формою № 51-пас (2 рази на рік) "Обстеження фізичної особи-підприємця, що здійснює пасажирські автоперевезення на маршруті" - не пізніше 25 липня. Тобто звіт за формою № 51-пас (2 рази на рік) слід подавати не за ІІ тиждень травня, а за ІІ тиждень липня.
   Статистичний формуляр зі змінами за формою № 51-пас (2 рази на рік) можна отримати з офіційного вебсайту Держстату, перейшовши за посиланням: http://www.ukrstat.gov.ua/albom/albom_2020/roz_2020/2.03.11/51_pas_19.doc
   У безкоштовному програмному забезпеченні "Кабінет респондента" ця форма вже оновлена.
   Принагідно нагадуємо, що Державна служба статистики України рекомендує всі форми державних статистичних спостережень та фінансової звітності надавати в електронному вигляді.

Увага!
  Інформуємо, що з урахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 "Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" (зі змінами) та необхідністю вжиття відповідних заходів, під час дії карантину відділами державної реєстрації актів цивільного стану міжрегіональних управлінь Міністерства юстиції України (далі – відділи) призупинено надання відповідним головним управлінням статистики других примірників актових записів цивільного стану разом із лікарськими свідоцтвами (фельдшерськими довідками) про смерть, лікарськими свідоцтвами про перинатальну смерть, копіями рішень суду про встановлення факту смерті (далі – адміністративні дані).
  Ураховуючи вищезазначене, статистична інформація щодо чисельності населення та кількості живонароджених і померлих по містах обласного значення та районах, а також кількості померлих за причинами смерті, починаючи з даних за січень‒березень 2020 року, буде сформована та оприлюднена у повному обсязі після закінчення карантину й отримання Головним управлінням статистики у Кіровоградській області від відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Кіровоградській області міжрегіонального управління Міністерства юстиції адміністративних даних.

  На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020р. №211 "Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19" (зі змінами) у період з 16 березня по 31 липня 2020 року тимчасово припиняється доступ до адмінбудівлі Головного управління статистики у Кіровоградській області та особистий прийом громадян керівництвом Головного управління статистики.
  Статистична та фінансова звітність, запити на публічну та статистичну інформацію, запити на надання відомостей з ЄДРПОУ, звернення громадян приймаються лише в електронному вигляді або засобами телефонного зв'язку.

Увага! Органи державної статистики припиняють публікацію даних державного статистичного спостереження щодо інвестицій зовнішньоекономічної діяльності

Шановні респонденти! Інформуємо про зміни термінів подання форм державних статистичних спостережень з питань статистики рослинництва

Шановні респонденти та користувачі!
Повідомляємо про затвердження і введення з 01 січня 2020 року в дію Номенклатури товарів внутрішньої торгівлі (далі – НТВТ), яка гармонізована зі Статистичною класифікацією продукції за видами економічної діяльності ЄС (СРА, ver. 2.1) та розроблена на підставі Опису торгівлі за каналами розподілу продукції (Trade Described by Products Traded (by CPA 2.1 Products)).
У НТВТ товари згруповані за двома розділами (за секцією G).
НТВТ призначена для державних статистичних спостережень, зокрема щодо оптової та роздрібної торгівлі.
Таблиці відповідності НТВТ містять переліки:
- угруповань товарів оптової торгівлі за товарними групами форми державного статистичного спостереження № 1-опт (квартальна) "Звіт про продаж і запаси товарів (продукції) в оптовій торгівлі";
- угруповань товарів роздрібної торгівлі за товарними групами форми державного статистичного спостереження № 3-торг (квартальна) "Звіт про продаж і запаси товарів у торговій мережі".
Ознайомитись з НТВТ можна на офіційному вебсайті Держстату (www.ukrstat.gov.ua) у розділі: "Методологія та класифікатори" /Класифікатори/Номенклатура товарів внутрішньої торгівлі (НТВТ).

Шановні респонденти!
Головне управління статистики у Кіровоградській області повідомляє, що у зв’язку із закриттям відділів статистики у Голованівському, Долинському, Знам'янському, Маловисківському, Новоукраїнському, Олександрійському, Світловодському районах та секторів статистики у Бобринецькому, Гайворонському, Добровеличківському, Новоархангельському та Петрівському районах з 1 січня 2020р. необхідно подавати статистичну та фінансову звітність в електронному вигляді або до Головного управління статистики у Кіровоградській області за адресою: м. Кропивницький, вул. Соборна, 7А.

Шановні користувачі! Для ознайомлення на веб-сайті Держстату розміщено узагальнену інформацію стосовно очікування підприємств щодо перспектив розвитку їх ділової активності року за підсумками розробки державного статистичного спостереження “Обстеження ділової активності підприємств”, яке проводиться з метою з’ясування думок керівників підприємств щодо змін економічного стану підприємства та очікуваних перспектив його розвитку.

      

© Головне управління статистики у Кіровоградській області